Překlady této stránky:
 

Hackerspace PiSeC v Písku

čteme [:hakrspejs pisek v písku]

POZOR dále již každý týden ve středu od 20.00 na Hradišti

Pravidelné meetingy (hákrsrazy) našeho Hackerspacu jsou každou středu od 19.OO. Scházíme se Na Hradišti v prostoru bývalé kotelny „u komína“. Mapa zde. Na všechny se těsí členové píseckého Hackerspacu.

Pravidlené nás také naleznete i v sobotu, kdy je tak nějak víc času a dá se i něco bastlit.

Na prvním meetingu jsme se hned pokoušeli číst pomocí USRP1 RDS (což jsou 1k2 data vysílaná současně s FM vysíláním). Po delších laboracích to už data čte. Dalším krokem je zlepšení antén a možnost vzdáleného přístupu. Pak se možná podíváme co ta data znamenají. NA USRP1 jsme nijak nepokročili protože Chip se oddelegoval zpátky do Londýna a chtělo by to někoho kdo si s tím bude nějak dlouhodobě hrát. Chip s tím určitě pomůže, ale je daleko. Takže pokud máte zájem piště mejlem.

Další významný rozvoj v našem prostoru dostala Biolaboratoř (to že smrdí jsou prosté pomluvy). Podařilo se rozchodit líheň. Takže první úspěchy se dostavily. Již se z několika vajec podařilo odchovat křepelky a kachny. Zatím přežily.

Další rozvoj dostala oblast týkající se medicíny. Výzkum probíhá na poli přirozených antibiotik a i předseda Radioklubu se nechal zlomit na experimentování.

Robotická sekce byla výrazně posílena o dokončení dráhy pro Line follower. Postavili jsme most. Takže dráha je téměř kompletní a při příležitosti konference spojené se závodem Robotem rovně měli němečtí kamarádi problém dráhu projet. No bez testování a úprav to rozhodně nejde. Takže pokud se chcete zabývat robotikou vážně přijďte k nám testovat. V radioklubu je také slušně vybavená mechanická dílna, takže se dají dělat úplná kouzla.

Kdo máte zájem něco bastlit nebo zkoumat prostě přijďte.

Všichni se zájmem o zajímavé věci kolem sebe jste zváni. Pokud nám chcete něco napsat použijteknihu hostů na stránce Radioklubu nebo e-maily které jsou v seznamu členů na webových stránkách Radioklubu Písek

3,14 tý Hackerspace v ČR

Když jsme se poprvé podívali na startovní listinu Robotour 2010, našli jsme tam mimo jiné zajímavosti i tým Brmbot. Při podrobném zkoumání, jsme nejen „objevili Hackerspace“, ale dá se říct, že jsme poznali, že to co dělá bastlící sekce Píseckého radioklubu OK1KPI je vlastně činnost Hackerspacu. Jen s tím rozdílem, že Radiomatér má navíc oprávnění k vysílání. Řekli jsme si, že bychom mohli k našemu zkoumání, přemýšlení a vytváření věcí nových přizvat další kamarády. Tak jsme založili třetí (možná čtvrtý) Hackerspace v ČR.

hackerspace Pisec - je již nyní existující prostor, kde se můžememe ve svém volném čase setkávat a společně přemýšlet, pracovat a vyrábět zajímavé věci, nebo třeba dělat přednášky a představovat ostatním naše výsledky.

Na mnoho zajímavých projektech již pracujeme nebo jsme pracovali, pravidelně se scházíme, organizujeme a účastníme se akcí, a snažíme se mládeži vysvětlit robotiku a automatizaci!

Uvítáme jakékoliv nové zájemce o naše projekty a komunitu - není důležité, co všechno již umíte a co ještě ne, počítá se hlavně chuť se učit teď, tvořit, stavět a vynalézat!


 
start.txt · Poslední úprava: 24.05.2013 06:39 autor: Martin Černý
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí: GNU Free Documentation License 1.3
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Run by Debian Driven by DokuWiki